Centre Schedule

Isolo Public Library
  Morning Classes Afternoon Classes
  8:30am-10:00am 10:30am-12:00pm 12:30pm-2:00pm 2:30pm-4:00pm
Monday Introduction to Python Programming Introduction to Web Development Introduction to Python Programming Introduction to Web Development
Tuesday Introduction to Java Programming    Introduction to Java Programming   
Wednesday Introduction to Python Programming Introduction to Web Development Introduction to Python Programming Introduction to Web Development
Thursday Introduction to Java Programming    Introduction to Java Programming   

 

Python Programming

Python Programming Class (Morning Session)
Time: 8:30am-10:00am
Adekanmbi Olajide
Aguwa Martin
Aisha Alausa
Ajala Akinola
Ajayi Blessing
Ajisegiri Oladipupo
Akende Adedamola
Akintayo Rasaq
Babalola Taiwo
Babalola Kehinde
Idowu Oluwaseun
John Adeyemi
Jokanola Muideen
Lawal Saheed
Mohammed Zubair
Oderinde Ifeoluwa
Ogunfowora Hafees
Oladele Shobayo
Oladiti Oluwaseyi
Taoreed Lawal
   
   
Python Programming Class (Afternoon Session)
Time: 12:30pm-2:00pm
Alozie Chimezirim
Anuoluwapo Riliwan
Awwal Muhammed
Babalola Kehinde
Gabriel Okoro
Huthman Taiwo
Kareem Olushola
Kudoro Michael
Lawal Oyinlola
Lawal Maruf
Oluwaseun Alaba
Oluwatobi Yusuf
Robiu Yekini
Tom Kingsley

 

Web Development

Web Development (Morning Session)
Time: 10:30am- 12pm
Abayomi Fagbuyi
Abdulkabir Abdullahi
Abraham Niyi
Adesalu Olamide
Adeshina Oluwaseye
Adewusi Temitope
Alabi Noimot
Aliu Akinola
Babalola Oluwatobi
Chinagorom Chinonso
Eshue Praise
Ibitoye Olukayode
Kitan Timilehin
Michael Bello
Odugbemi Temitope
Okeke Chika
Oladimeji Daniel
Olamilekan Wasiu
Oluwamayowa Olayiwola
Omosipe Busola
   
   
Web Development (Afternoon Session)
Time: 2:30pm- 4pm
Abdullahi Lawal
Adesemowo Aderonke
Akanno Ekene
Alozie Uchenna
Durosomo Abdulrasaq
Folashayo Olaleye
Ifediorah Joshua
Imemeh Fortune
Imhansoloeva Cyprian
Mustapha Abdulfatai
Nnabundo Elizabeth
Olotu Olumide
Olumide Talabi
Omotehinse  Olakunle
Osayi Innocent
Osho Adekunle
Salami Ahmed
Shoderu Yewande
Temitope Balogun
Umunakwe Abiaziem

 

Java Programming

Java Programming (Morning Session)
Time: 8:30am-10:00am
Adegoke Joshua
Akintola David
Badedale Lawal
Igweonu Chidi
Nwagwulu Godswill
Opeyemi Ilori
Salami Halimah
Segun Adams
   
   
Java Programming (Afternoon Session)
Time: 12:30am-2:00pm
Adebo Temilade
Adewale Oluwabunmi
Akintola David
Alli Balikis
Chukwunaru Thomas
Hassan Victor
Okoye Kenechukwu
Oluwapelumi Olaniran